fericirea mamicilor
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

fericirea mamicilor

un forum pt toate mamicile implinite
 
fericireamamiciAcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 ziua mamei

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

ziua mamei Empty
MesajSubiect: ziua mamei   ziua mamei EmptyMar Feb 26, 2008 9:33 pm

Cand Dumnezeu a creat mamele

Cand Dumnezeu crea mamele era in a sasea zi, cand un inger i-a aparut si i-a spus: "O sa cam ai de lucru la aceasta creatie…"
Si Dumnezeu i-a raspuns: "Ai citit punctele acestei cereri?
Trebuie sa se poata spala, dar sa nu fie din plastic
Sa aiba 180 de parti mobile…toate sa poata fi inlocuite;
Sa alerge dupa cafea neagra;
Sa aiba poale care sa dispara atunci cand sta in picioare;
Un sarut care sa poata vindeca orice, de la un picior rupt si pana la o legatura de dragoste terminata prost;
Sa aiba sase perechi de maini;
Ingerul si-a scuturat capul incet si a raspuns: "Sase perechi de maini…in nici un caz."
"Dar nu mainile sunt cele care imi fac mie probleme" a spus Dumnezeu "Ci cele trei perechi de ochi pe care mamele trebuie sa la aiba."
"Asa este modelul standard?" a intrebat ingerul.
Dumnezeu a dezaprobat "O pereche ca sa vada prin usa inchisa atunci cand intreaba: copii ce faceti acolo? O alta pereche in spatele capului pentru a vedea ceea ce nu ar trebui si bineinteles ultima in frunte pentru a se putea uita la copil cand acesta greseste si trebuie sa-i spuna: te inteleg si te iubesc.
Doamne, spuse ingerul, mai bine lasa pe maine…
"Nu pot" i-a raspuns Dumnezeu "Sunt asa de aproape de a crea ceva atat de apropiat mie. Deja am creat mama care se face singura bine atunci cand este bolnava…care poate hrani o familie de sase persoane cu un singur hamburgher…"
Ingerul a verificat modelul si a spus "Este prea firava".
"Dar este rezistenta!" a raspuns Dumnezeu "Nu poti sa-ti imaginezi cate poate indura mama asta!"
"Poate sa gandeasca?"
"Nu numai ca poate sa gandeasca dar poate rationa si face compromisuri." a spus Creatorul.
In final, ingerul s-a aplecat si si-a trecut degetele pe obrajii mamei. "Exista o crapatura" s-a pronuntat el. "Ti-am spus ca te straduiesti prea mult cu acest model."
"Nu este o crapatura" a raspuns Domnul "Este o lacrima"
"La ce foloseste?" a intrebat ingerul.
"Este pentru fericire, pentru tristete, pentru dezamagiri, penrru durere, pentru singuratate si pentru mandrie."
"Esti un geniu!" a exclamat ingerul.
Domnul s-a uitat trist si a spus "Dar nu am pus-o eu acolo!"
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

ziua mamei Empty
MesajSubiect: Re: ziua mamei   ziua mamei EmptyMar Feb 26, 2008 9:44 pm

pentru k tot se apropie ziua mamei va ofer un cadou tuturor mamicilor,cu multa
dragoste

ziua mamei 270596p46qrrunrj
ziua mamei 15423sbhuc66adb
ziua mamei 1000569yxy2ik2aok
ziua mamei 340192f585fefwlj
ziua mamei 29996wn5x87pwdg
ziua mamei 1014226hmi5860j0o
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




ziua mamei Empty
MesajSubiect: Re: ziua mamei   ziua mamei EmptyLun Mar 03, 2008 7:34 pm

Foarte frumos.......din partea mea un mic martisor si o imbratisare

hugs
Sus In jos
smihaelaviorica
modelator
modelator
smihaelaviorica


Numarul mesajelor : 303
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 29/02/2008

ziua mamei Empty
MesajSubiect: 8 Martie!!!!!   ziua mamei EmptyJoi Mar 06, 2008 12:36 am

Pregateste-te sa fii in forma de ziua ta!

De 8 Martie ne sarbatorim ziua impreuna. Si fiecare dintre noi trebuie sa ne aducem contributia pentru ca aceasta zi sa fie intr-adevar speciala. Trebuie sa fim stralucitoare si in forma maxima. Si pentru ca toate sa ne mearga din plin, fara efort sau prea mult timp consumat, tot ce e de facut e sa urmam 5 pasi simpli ai unei retete de succes:

- Pasul I (30 secunde): Ingredientul secret care intra primul in compozitie este micul dejun. In mod obligatoriu bogat in vitamine, minerale, calciu si fibre: un bol de iaurt in care punem cereale din belsug si, dupa gust, fructe confiate. Cerealele ne vor asigura doza de energie si vitalitate de care avem nevoie sa fim pline de viata. De asemenea, au rolul de a regla metabolismul si inlatura senzatia de oboseala sau foame, pe care nu avem voie sa le resimtim astazi.

- Pasul II (10 minute): Fiindca astazi purtam tocuri, reteta spune ca niste exercitii usoare de aerobic, pentru tonifierea coapselor si a muschilor fesieri, eventual cateva abdomene, ar fi foarte potrivite. Mai ales ca speram sa lungim acesta zi cat se poate de mult, avem nevoie de antrenament si de o buna conditie fizica.

- Pasul III (15 minute): Imbracamintea trebuie aleasa dupa doua criterii - in primul rand sa asigure confortul si apoi sa ne puna in valoare calitatile. Astfel vom avea in acelasi timp si libertate de miscare si siguranta de sine. Recomandate ar fi culorile in tonuri pastelate, care se poarta primavara aceasta. La capitolul accesorii putem fi oricat de originale vrem, important e sa se asorteze.

- Pasul IV (20 minute): In fata oglinzii admirati ce ati realizat pana acum. Daca va place ce vedeti, continuati cu un machiaj natural, discret, cat se poate de luminos, ca doar a venit primavara! Putem accentua buzele, daca ele sunt punctul foarte, sau ochii, dar nu pe amandoua pentru ca ce e prea mult strica. Admirati din nou in oglinda. Daca zambiti inseamna ca reteta a iesit bine.

- Pasul V (30 secunde): Iesiti din casa zambind si nu uitati sa va pastrati zambetul pe tot parcursul zilei!

kiss kiss
Sus In jos
smihaelaviorica
modelator
modelator
smihaelaviorica


Numarul mesajelor : 303
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 29/02/2008

ziua mamei Empty
MesajSubiect: Re: ziua mamei   ziua mamei EmptyJoi Mar 06, 2008 12:39 am

Ziua Femeii - Un zambet, o floare si putina culoare

Femeile in luna lui Marte, sunt adevarate suverane.
Martie este luna care ridica femeia la rang de regina, ea devenind in casa cea mai rasfatata persoana. Dupa un 1 Martie plin de zambete si martisoare, vine si ziua dedicata in exclusivitate sexului feminin. In aceasta zi femeile, fie ele mame sau nu, sunt sarbatoarite de soti, copii, prieteni sau rude. Florile si cadourile tipic feminine sunt la mare cautare in magazine.

8 Martie este ziua in care se imbina armonios cele patru elemente caracteristice femeilor: sensibilitatea, frumusetea, cochetaria si finetea.

Exista o vorba care spune ca in spatele fiecarui barbat care a reusit in cariera, se afla o femeie puternica. Ei bine, cred eu, ca aceasta zi este facuta tocmai pentru ca barbatul din viata noastra sa ne arate cat de mult ne pretuieste, cat de mult apreciaza el toate eforturile pe care noi femeile le depunem in cursul anului pentru armonia vietii de familie.

Daca ar fi sa caracterizez in cateva cuvinte Ziua de 8 Martie, as zice ca si in titlu ca o floare, un zambet si putina culoare in decorul cotidian ar fi suficiente pentru o astfel de zi.

Asadar, dragi barbati, zambiti femeii de langa dumneavoastra, daruiti-i o floare si cu siguranta culoarea va fi data de primavara care renaste in fiecare an in noi. Si nu pot sa inchei fara a va reaminti de Mihail Kogalniceanu care spune ca "Femeia iubita este totdeuna un inger".

Va doresc, doamnelor si domnisoarelor, sa aveti parte de o primavara si o Zi a Femeii plina de iubire.
Sa nu uitam ca iubirea este cea care ne innobileaza si deopotriva ne face viata mai frumoasa.
flower love
Sus In jos
geaninutzaM
modelator
modelator
geaninutzaM


Numarul mesajelor : 821
Varsta : 42
Localizare : Dorohoi-Botosani
Data de inscriere : 05/03/2008

ziua mamei Empty
MesajSubiect: Re: ziua mamei   ziua mamei EmptyJoi Mar 06, 2008 11:48 am

ce frumos
Sus In jos
http://www.totsites.com/tot/mateutzu
smihaelaviorica
modelator
modelator
smihaelaviorica


Numarul mesajelor : 303
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 29/02/2008

ziua mamei Empty
MesajSubiect: Re: ziua mamei   ziua mamei EmptyJoi Mar 06, 2008 1:00 pm

Merci GEANINA flower Sa fiti mereu frumoase suparat
Sus In jos
smihaelaviorica
modelator
modelator
smihaelaviorica


Numarul mesajelor : 303
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 29/02/2008

ziua mamei Empty
MesajSubiect: Re: ziua mamei   ziua mamei EmptyJoi Mar 06, 2008 1:50 pm

Scuze Mada , nu am vazut ca ai deschis aici topic si eu am deschis unul la " la multi ani - 8 martie " Idea sterge tu si aseaza frumos. Iar ti-am dat de lucru ras
Sus In jos
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

ziua mamei Empty
MesajSubiect: Re: ziua mamei   ziua mamei EmptyVin Mar 07, 2008 9:24 pm

LA MULTI ANI fetelor
sa fiti iubite si sa aveti parte de cea mai frumoasa zi din viata voastra
ziua mamei 328152pbu6g5wci3
ziua mamei 336437mc94hwdybb
ziua mamei 323533ph7g9ukqu2
ziua mamei 15405ff823mzj5g
ziua mamei 495032t7g3zah26e
ziua mamei 509648jozcqdglss
ziua mamei 641581nmyi0167bj
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
geaninutzaM
modelator
modelator
geaninutzaM


Numarul mesajelor : 821
Varsta : 42
Localizare : Dorohoi-Botosani
Data de inscriere : 05/03/2008

ziua mamei Empty
MesajSubiect: Re: ziua mamei   ziua mamei EmptyDum Mar 09, 2008 12:17 pm

la multi ani si de la mine
ieri nu am avut timp sa intru
Sus In jos
http://www.totsites.com/tot/mateutzu
Continut sponsorizat





ziua mamei Empty
MesajSubiect: Re: ziua mamei   ziua mamei Empty

Sus In jos
 
ziua mamei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
fericirea mamicilor :: la multi ani :: sa ne uram la multi ani-
Mergi direct la: