fericirea mamicilor
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

fericirea mamicilor

un forum pt toate mamicile implinite
 
fericireamamiciAcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 cele mai tari bancuri

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyMier Feb 20, 2008 2:09 pm

Profesoara la scoala, incercind sa stimuleze mintile scolarilor, a intrebat:
- Ce este rosu aprins si stralucitor?
Bula sare si raspunde:
- Un camion de pompieri!?!
- Nu, zice profesoara, dar imi place cum gindesti. Altcineva?
Maria zice:
- Un mar?
- Corect! zice profesoara.
Apoi Bula zice:
- Am si eu o intrebare... Ce este lunga, tare, rotunjita, cu par la un cap, si o bagi si scoti din gura????
- Bula !!!...tipa profa, noi nu vorbim asa aici!!!
La care Bula zice:
- Periuta de dinti!!! Dar imi place cum ginditi!




Un ardelean vine acasa mai devreme de la cîmp si aude zgomote în dormitor. Se duce în fuga si-si gaseste nevasta dezbracata complet, întinsa pe pat, transpirata si gîfîind...
- Ce-i, ma nevasta, ce ai?
- Am infarct, zice ea.
Ardeleanul da sa fuga afara sa cheme pe doctor, cînd copilul lui de 4 ani zice:
- Tata, tata, unchiu' Gheorghe este sub pat în pielea goala...
Ardeleanul fuge înapoi, ridica patura si-l vede pe Gheorghe sub pat dezbracat si zice:
- Pai bine, ma nenorocitule, nevasta-mea moare de inima si tu umbli ca un bezmetic prin casa în pielea goala de-mi sperii copilul



Un ardelean si un lepros stau în închisoare. La un moment dat, leprosului îi cade o ureche... o ia si o arunca pe geam. Dupa un timp, leprosului îi cade nasul... îl ia si îl arunca pe geam. Dupa un timp, leprosului îi cade un deget... îl ia si îl arunca pe geam... Ardeleanul nu mai suporta:
-No, dupa cum bag de sama, 'mneata vrei sa evadezi!
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
msergiu
fericita
fericita
msergiu


Numarul mesajelor : 311
Varsta : 49
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 06/03/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyDum Mar 09, 2008 1:32 am

]Se duce un homosexual la doctor:
- Dom' doctor, am SIDA, ce sa fac, ma puteti ajuta?
- Da baiete....bei 1l lapte, manaci 2 kile de prune nespalate impreuna cu 3 rosii si un kilogram de zmeura, o cana mare de apa rece de la frigider, portie de iahnie cu doua beri reci si la sfarsit dai pe gat o cana cu iaurt !
- Si o sa-mi treaca domn doctor?
- Nu ma, dar macar in ultimele clipe ai sa intelegi si tu la ce foloseste curul !

Ion si Maria la Maternitate.
Ion: - Na Marie, ce avem?
Maria:- Baiat.
Ion: - Na, si cu cine seamana?
Maria: - Degeaba iti spun ca nu il cunosti!!!


un barbat zbura cu un balon cu aer cald si la un moment dat si-a dat seama
ca s-a ratacit. A coborat pana aproape de pamant si a zarit o femeie
pe o pajiste. Apropiindu-se de ea, el i-a strigat:
- Fii amabila, poti sa ma ajuti? Am promis unui prieten ca ma intalnesc cu
el, dar nu mai stiu unde ma aflu.
Femeia i-a raspuns:
- Te afli intr-un balon cu aer cald, la vreo 10 metri inaltime. Te gasesti
intre 40 si 41 grade latitudine nord, si intre 59 si 60 de grade logitudine
vest.
- Ei, probabil esti inginera de profesie! spuse omul din balon.
- Asa este, raspunse femeia, dar de unde stii?
- Pai tot ce mi-ai spus este corect din punct de vedere tehnic, dar tot n-am
idee ce-as putea face cu informatiile de la tine si sunt tot in ceata. Sa
fiu sincer, nu m-ai ajutat deloc. Ba chiar pot spune ca m-ai tinut pe loc
degeaba.
Atunci femeia i-a raspuns:
- Dar tu trebuie sa fii director!
- Asa este, raspunse barbatul, dar de unde stii?
- Pai nu stii unde te afli si nici incotro te indrepti. Te-ai ridicat la
inaltime profitand de o flama care a incins situatia. Ai facut o promisiune
pe care nu stii cum ai sa ti-o tii si te astepti ca oamenii de sub tine
sa-ti rezolve problema. Adevarul este ca te afli exact in locul unde te
aflai cand am inceput discutia, acum 1 minut, dar brusc constati acum ca
asta este din vina mea.
Sus In jos
msergiu
fericita
fericita
msergiu


Numarul mesajelor : 311
Varsta : 49
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 06/03/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyDum Mar 09, 2008 1:36 am

Fetelor se pare ca am o problema cu dimensiunile mmmmm , aici va trebuie o lupa sa cititi, iar la poze cu copii nostrii vedeti din avion. Scuze, sper sa ma acomodez repede si sa nu mai fac gafe dastea! cool
Sus In jos
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyDum Mar 09, 2008 5:03 pm

msergiu a scris:
Fetelor se pare ca am o problema cu dimensiunile mmmmm , aici va trebuie o lupa sa cititi, iar la poze cu copii nostrii vedeti din avion. Scuze, sper sa ma acomodez repede si sa nu mai fac gafe dastea! cool
stati linistiti dragilor
nu este nici o problema
kiss
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
msergiu
fericita
fericita
msergiu


Numarul mesajelor : 311
Varsta : 49
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 06/03/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyJoi Apr 10, 2008 11:02 pm

Un ardelean si un oltean sunt implicati intr-un accident. Amandoi aveau viteza foarte mare. Masinile au fost facute praf, bucati din ele proiectate pe cateva sute de metri, iar cei doi ies teferi, fara nicio zgarietura. Se uita unul la altul, dupa care ardeleanu’ zice : - Uite-te la masinile noastre, io cred ca Dumnezeu a vrut sa ne intalnim si sa deschidem o afacere impreuna. - Daaaa... si io cred ca soarta a fost de vina. La care ardeleanu’ zice : - Hai ca aveam o sticla de vin in portbagaj, sa o caut si sa sarbatorim. Gaseste sticla si ii da, prima data olteanului sa bea ca asa e frumos. Bea olteanul aproape juma’ din sticla, apoi i-o da ardeleanului, care zice : - No... eu nu beu... eu astept Politia !!!

Un pusti spiona o pereche care facea dragoste intr-un boschet dintr-un parc. Dupa ce termina cei doi treaba, pustiul se duce dupa barbat si ii spune: - Nene, acum stiu unde stai, am vazut ce ai facut, si daca nu-mi dai 100.000 lei ii spun sotiei tale. De voie, de nevoie, omul ii da banii ceruti si scapa de pusti. Dupa ce ajunge acasa, pustiul ii povesteste mamei cele intamplate. Mama il cearta si ii spune sa mearga la biserica sa se spovedeasca. La biserica il intampina popa: - Ei, pustiule, care-i treaba? - Hopa, acum stiu si unde lucrezi!
Sus In jos
msergiu
fericita
fericita
msergiu


Numarul mesajelor : 311
Varsta : 49
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 06/03/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyJoi Apr 10, 2008 11:03 pm

Scrisoare din tabara
Draga mami si tati,
Ghidul nostru ne-a spus sa scriem acasa ca poate ati vazut la televizor inundatia si sunteti ingrijorati. Suntem bine. Apa a luat doar un cort si doi saci de dormit. Din fericire, nimeni nu s-a inecat pentru ca eram toti pe munte si il cautam pe Cristi. A, da, sun-o pe mama lui Cristi si spune-i ca totul e bine. Cristi nu poate scrie pentru ca si-a rupt mana.
Am mers si eu cu unul dintre jeep-urile Salvamont. A fost super. Nu l-am fi gasit niciodata in intunericul acela daca nu fulgera. Ghidul nostru, Victor, s-a enervat foarte tare pe Cristi pentru ca a plecat fara sa spuna nimanui.
Cristi zice ca i-a spus, dar era in timpul incendiului, asa ca probabil n-a auzit. Stiai ca daca pui benzina pe foc, canistra o sa explodeze?
Lemnul ud nu ardea, dar unul dintre corturi, da. Si hainele noastre la fel.
Danut o sa arate ciudat pana ii creste parul la loc. Ne intoarcem acasa sambata daca Victor reuseste sa repare masina. Nu a fost vina lui. Franele mergeau bine cand am plecat. Victor spune ca, cu o masina atat
de veche, ceva se strica mereu. probabil de asta nu are asigurare. Mie mi se pare o masina misto. Nu se supara daca i-o murdarim, si cand e cald, ne lasa sa stam pe capota ca sa ne mai racorim. Se face destul de cald, cu 13 oameni intr-o masina. Ne lasa sa stam si in portbagaj pana l-a oprit un politist.
Ghidul nostru e misto.
Il invata pe Tudorel sa conduca masina pe drumurile de munte, unde nu e trafic. Tot ce vedem pe aici sunt camioane cu busteni. Dimineata asta, toti tipii sareau in lac de pe stanci. Pe mine nu m-a lasat, pentru ca
nu stiu sa inot, iar Cristi avea mana rupta, asa ca ne-a lasat sa mergem cu barca. A fost super. Se pot vedea sub apa copacii rupti de inundatie.
Victor nu e un scortos ca ceilalti ghizi pe care ii stiu. Ne-a lasat sa mergem fara veste de salvare. Trebuie sa petreaca mult timp lucrand la masina, asa ca incercam sa nu-i facem probleme.
Ghici ce! Am primit toti insigne pentru ca am trecut cursul de prim ajutor. Cand Danut si-a taiat mana cu
toporul, am invatat sa coasem vene. Marius si eu am vomitat, dar ghidul nostru zice ca era de la puiul stricat. Ne-a mai spus ca mancarea din inchisoare era si mai rea. Ma bucur ca a iesit de acolo. Zice ca acum a invatat cum sa faca lucrurile cum trebuie.
Apropo, ce e un pedofil?
Trebuie sa plec acum. Mergem in oras sa ne trimitem scrisorile si sa cumparam vaselina. Nu va faceti griji. Suntem bine.
Cu dragoste,
Al vostru Alexandru
Sus In jos
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyVin Mai 16, 2008 12:14 pm

Un iepure intra ciumeg in bar si zice:
- Pe care il tine sa se bata cu mine?
Lupul zice:
- Hai afara.
Peste un scurt timp intra iepurele cu blana de lup.
Ursul zice:
- Hai afara.
Peste un scurt timp intra iepurele cu blana de urs.
Intra si elefantul in bar:
- M-a mai injurat cineva de mama?



Intr-o familie erau doi frati. Unul era pesimist si altul extrem de optimist. De Craciun, parintii celor doi frati se hotarasc sa le dea o lectie. Pesimistului ii cumpara o bicicleta, iar optimistului ii pun sub brad, intr-o cutie, o balega. Dimineata ajunge primul pesimistul, care gaseste bicicleta:
- Aaaa, o bicicleta. Am sa ies cu ea afara si sigur o sa dea o masina peste mine sau am sa cad si am sa ma lovesc... nu o vreau!
Optimistul gaseste cutia si incepe sa caute:
- Trebuie sa fie pe aici, pe undeva, calutul...



Doi serpi merg pe strada si ii zice un sarpe celuilalt:
- Mai, noi nu ssantem veninossi?
- Nu, ma, dar de ce intrebii?
- De curioss...
Mai sta putin.
- Ma, noi ssigur nu ssuntem veninossi?
- Deja ma enervezi! De ce ma tot intrebi?
- Cred ca mi-am musscat limba...


Reprezentantii mai multor natiuni se intalnesc intr-un restaurant. Toti au cerut cate un pahar de vin, dar cand au adus vinul, in fiecare pahar era o musca.
Suedezul a cerut alt vin in acelasi pahar.
Englezul - vin nou in pahar nou.
Finlandezul a scos musca si a baut vinul.
Rusul a baut vinul cu tot cu musca.
Chinezul a mancat musca, dar nu a baut vinul.
Evreul a prins musca si a vandut-o chinezului.
Romanul a baut trei sferturi de pahar si a cerut sa-i fie schimbat.
Norvegianul a prins musca si s-a dus la pescuit.
Irlandezul a maruntit musca si i-a trimis paharul englezului.
Americanul a inceput proces impotriva restaurantutlui si a cerut 65 mil dolari daune morale.
Scotianul a prins musca de gat si a zis:
- Chiar acum sa scuipi tot ce ai baut!



Animalele se plimba cu avionul. Rata ii da o palma ursului si spune:
- Da, ba, o tigare!
Ursul se executa. Dupa cateva clipe:
- Da, ba, un foc!
Ursul ii da. Dupa 10 minute faza se repeta.
Vine vulpea din spate, sa se dea rotunda, ii da o palma ursului si cere o tigare. Ursul se enerveaza, ia rata si vulpea si le arunca din avion.
La care rata catre vulpe:
- Vulpe, stii sa zbori?
- Nu!!!
- Si atunci de ce faci figuri in avion?


Baciul isi paste oile pe culmea muntelui. Se apropie un turist.
- Buna ziua, baciule. Frumoase oi ai.
- Mda, frumoase. Alea albe.
- Da' alea negre?
- Pai... s'alea negre.
- Dar lapte dau?
- Dau, cum sa nu dea. Alea albe.
- Da' alea negre?
- Pai... s'alea negre.
- Dar miei fac?
- Faaac. Miei multi si sanatosi. Alea albe.
- Da' alea negre?
- Pai... s'alea negre.
- Dar ceva lina scoti de pe ele?
- Lina? Dau muuulta lina. Alea albe.
- Da' alea negre?
- Pai... s'alea negre.
- Baciule, de ce spui mereu 'alea albe'? Ce-au oile albe deosebit?
- Pai... alea albe sint ale mele.
- Da' alea negre?
- Pai... s'alea negre.



Mama molie cu puiul molie.
- Puisor, te rog frumos sapapi ciorapel...
- Nu pap ciorapel!!!
- Ba, te rog frumos, iti spun pentru ultima oara: papa ciorapel!
- NU pap ciorapel!!!
- Bineee, sa stii ca cine nu papa ciorapel nu papa nici mohair.
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
Ela
modelator
modelator
Ela


Numarul mesajelor : 1110
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/02/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyVin Mai 16, 2008 2:32 pm

ras ras ras
Sus In jos
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyVin Mai 23, 2008 1:13 pm

O fata de 14 ani le marturiseste parintilor ca nu i-a mai venit ciclul. Parintii nervosi, lacrimand, disperati o intreaba care a fost porcul care a putut face asa ceva?
Ea ia telefonul, vorbeste, inchide. Intr-o jumate de ora apare in fata casei un Ferrari ultimul tip, nou nout. Coboara un tip mai in varsta, cu parul alb pe alocuri, imbracat intr-un costum scump si elegant, pantofi asemenea. Intra in casa, o ia hotarat inspre camera de zi si se aseaza intre fata si parinti.
- Buna dimineata. Mi-a povestit fiica dumneavoastra ce s-a intamplat. Din motive familiale nu pot sa o iau de nevasta dar am o oferta pentru dumneavoastra. In cazul in care copilul nascut va fi fata primeste de la mine 3 magazine, doua apartamente, o vila pe malul marii si 500.000 dolari anual. Daca va fi baiat ii dau 2 fabrici si tot 500.000 anual. In cazul in care vor fi gemeni, cate o fabrica si 250.000 dolari de cap anual. In cazul in care fata dumneavoastra pierde sarcina........
Aici, tatal profitand de pauza:
- I-o mai t---i odata!


Doua gagici blonde, de mult prietene, dar de ceva timp casatorite, se hotarasc sa mai iasa si ele in oras, asa ca fetele. Zis si facut. Dupa vreo cateva ore petrecute la un bar, pe inserate se intorc pe jos acasa. La un moment dat una zice:
- Fata, ce ma fac? Fac pe mine! Nu mai pot sa tin pana acasa.
Cealalta rapunde:
- Si eu la fel! Hai sa intram aici la cimitiru-' asta, ca e intuneric si nu ne vede nimeni.
Prima: - Bine, bine, dar cu ce ne stergem?
A doua: - Eu cu bikinii si apoi ii arunc.
Prima: - E...oi gasi si eu ceva atunci.
A doua zi se intalnesc barbatii lor.
Primul: - Bai...unde au fost mah nevestele noastre aseara? A mea a venit acasa fara bikini.
Al doilea: - Tu stai bine. A mea cand a venit avea o panglica in fund pe care scria: `NU TE VOM UITA NICIODATA. FRATII IONESCU!!!!!`

Un tanar la farmacie:
- Dati-mi si mie un p*e*e*v*t*v, ca merg la prietena mea si o comit in seara asta, ca e buna rau... De fapt, dati-mi doua, ca are o mama... au... si pe aia o ard... Ba nu, dati-mi 3, ca are si o sora buna.
Ii da farmacistul p*e*e*v*t*vele, merge el acasa la prietena lui, se aseaza toti la masa, vine si tatal, se aseaza in capul mesei si isi apleaca toti capetele sa faca rugaciunea inainte de masa. Dupa jumatate de ora, tipul inca isi facea rugaciunea, iar prietena lui ii sopteste:
- Vai, dragule, dar nu stiam ca esti asa de credincios...
- Nici eu nu stiam ca taica-tu e farmacist..

In sesiune Dumnezeu il trimite pe Sf. Petru sa vada ce fac studentii de la diferite facultati. Se intoarce Sf. Petru si da raportul:
- Studentii de la Medicina invata pe rupte, studentii de la ASE invata pe rupte, studentii de la Politehnica dau petreceri, beau si se distreaza.

Dupa o vreme, Dumnezeu iar il trimite pe Sf. Petru pentru aceeasi chestie. Vine Sf. Petru si ii zice: - Studentii de la Medicina nu stiu altceva decat sa invete, cei de la ASE la fel, cei de la Politehnica petrec de zori.

In sesiune iar il trimite Dumnezeu pe Petru sa verifice.
- Studentii de la Medicina stau treji nopti intregi ca sa invete, cei de la ASE la fel, cei de la Politehnica se roaga.

Dumnezeu: - Bun, p-astia ii trecem!



Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist. Trec pe langa guvern:
- Ce este cladirea asta asa mare?
- Este palatul guvernului, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in 10 ani!
- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!!!
Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:
- Cladirea asta ce e?
- Este sediul primariei, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in juma-' de an!
- Mult....la noi era gata in 2-3 luni!
Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
- Ooooooo, dar ce e cladirea asta?
La care taximetristul:
- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!!!
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyVin Mai 30, 2008 12:05 pm

*În timpul unei dispute, o femeie îi spune soțului ei:
- Am fost nebună cînd m-am măritat cu tine!
- Știu, da', cum eram îndrăgostit la vremea aceea, nu am observat!


*Viața maritală e foarte frustrantă.
În primul an de căsătorie, bărbatul vorbește și femeia ascultă.
În al doilea an, femeia vorbește și bărbatul e cel care ascultă.
Începînd cu al treilea an, vorbesc amîndoi și vecinii ascultă.


*Două babe discută despre soții lor:
- Mario, Gheorghe al meu e impotent 100%!
- Leano, Ion al meu e impotent 300%!
- Cum așa?
- A căzut prostul pe scări și și-a rupt și degetul și limba!


* Moș Crăciun intră pe horn într-o casă și nimerește în dormitorul unei tinere superbe, care dormea goală în pat. Nehotărît, începe să se plimbe de colo-colo prin încăpere, zicînd:
- Dacă o fac, nu voi mai fi primit în cer, dar, dacă nu o fac, nu o să mai pot ieși pe coș.


*Dupa o aventură de două luni, o tînără îl întreabă plină de emoție pe iubitul ei:
- Cînd o să mă prezinți rudelor tale?
- Draga mea, deocamdată e imposibil. Copiii sînt la țară, iar nevastă-mea e plecată într-o delegație!



*Un barbat merge la psihiatru:
- Doctore, sotia mea e infidela. In fiecare seara merge la barul pescarilor si agata barbati. Chiar mai rau, se culca cu oricine o intreaba! Inebunesc! Ce crezi ca ar trebui sa fac?
Doctorul raspunde:
- Relaxeaza-te, respira adanc si incearca sa te calmezi. Acum spune-mi, unde mai precis e barul acesta?


*Merge unu' cu nevasta-sa sa ia cina la resturant. Farfuria de supa se varsa pe rochia ei cea noua. Suparata si asteptand sa fie consolata de sotul romantic zice:
- Uite cum arat, ca o scroafa!
El raspunde:
- Si te-ai mai si murdarit pe deasupra!


*RAZBUNARE FEMININA 1
DIVORTATI
Azi fata mea implineste 21 de ani si sunt incantat ca este ultima pensie alimentara pe care i-o dau, asa ca am chemat-o si i-am zis:
- "Fetita mea, vreau sa te duci la maica-ta acasa cu cecul asta si sa-i spui ca : Asta este ultimul cec pe care-l mai primeste in viata ei, nenorocita! si sa vii sa-mi spui ce mutra face.
Astepta nerabdator si cand intra fiica lui, a intrebat-o: Ce ti-a zis vrajitoarea de maica-ta si ce fata a facut?
- Mi-a zis ca astepta ziua asta ca sa-ti spuna ca nu esti tu tatal meu !

RAZBUNARE FEMININA 2
Un barbat care-si ofensa mereu sotia, chema un grup de prieteni sa-l acompanieze ca sa-si conduca sotia la aeroport, care pleca intr-o calatorie la Paris.
In fata tuturor, la despartire, el ii dori calatorie placuta si striga tare: Iubito, nu uita sa-mi aduci la intoarcere o "mica si frumusica frantuzoaica" .
Dupa 15 zile barbatul o primi la aeroport cu acelasi grup de prieteni si cu voce tare, o intreba: Mi-ai adus frantuzoaica promisa?
Am facut tot ce mi-a fost in putinta, raspunse sotia, ramane doar sa ne rugam sa se nasca fetita.

RAZBUNARE FEMININA 3
Pe patul de moarte un barbat isi chema sotia si cu voce slabita ii spuse:
- As vrea sa-ti fac o marturisire, ca sa pot muri in pace.
- Lasa, spuse ea, stai linistit, nu e bine sa faci niciun efort.
- Nu, nu, spuse el, vreau sa-ti spun ca m-am culcat cu sora ta, cu mama ta si cu cea mai buna prietena a ta.
- Stiu asta nenorocitule, de asta te-am otravit !

RAZBUNARE FEMININA 4
O femeie de 45 de ani sufera o operatie coronariana si pe masa de operatie are o viziune ca il intreaba pe Dumnezeu daca va muri. Dumnezeu ii raspnde ca nu, si ca va mai trai 30-40 de ani.
Profitand de faptul ca era in spital, a facut tot ce a fost necesar, tratamente, masaje, ridicare de sani, fese, liposuptii, micsorarea stomacului, scoaterea ultimelor doua coaste pentru subtierea taliei, eliminarea varicelor, chirurgie estetica pentru riduri, laba gastei, indreptarea nasului, silicon in buze , etc, pentruca toti anii urmatori sa fie tanara si frumoasa.
Iese din spital si cand traverseaza strada, o loveste o ambulanta si moare.
Ajunge de data asta cu adevarat in fata lui Dumnezeu si il intreaba:
- Dar nu spuneai ca voi mai trai 30-40 de ani ?
Privind-o, Dumnezeu exclama : NU TE-AM RECUNOSCUT !!!
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
Ela
modelator
modelator
Ela


Numarul mesajelor : 1110
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/02/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyVin Iun 13, 2008 2:24 pm

sot cu nevoi speciale
Un barbat avea febra mare, asa ca sotia l-a dus la doctor. Dupa o consultatie, acesta a spus:
- Doamna, sotul dvs. are nevoie de odihna. Va scriu niste somnifere.
- Bine, domnule doctor. Si cand trebuie sa i le dau?
- Dar nu sunt pentru el, sunt pentru dumneavoastra!


cea mai veche meserie
Patru prieteni, un arhitect, un chirurg, un anestezist si un politician s-au intalnit la o discutie si au decis sa stabileasca care dintre ei are cea mai veche meserie din lume. Chirurgul a inceput sa-si sustina cauza:
- Biblia spune ca Domnul a luat o coasta de la Adam si a creat femeia, iar asta dragii mei presupune talentul celui mai iscusit chirurg, asa ca rezulta ca meseria mea e cea mai veche din lume.
- Sa zicem ca ai dreptate, spune anestezistul. Totusi, inainte de a efectua operatia, pacientul trebuie adormit, iar asta necesita talentul celui mai iscusit anestezist. Asadar, cred ca meseria mea poate fi considerata cea mai veche.
- Sa zicem ca aveti amandoi dreptate. Totusi, inainte de orice nu a existat decat haosul. Totul a trebuit sa fie planuit, schitat si construit, iar asta necesita talentul celui mai iscusit dintre arhitecti.
Auzind acestea, politicianul ii priveste cei 3 prieteni si le spune:
- Si totusi, dragii mei, cine credeti ca a creat haosul?
Sus In jos
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyVin Iun 13, 2008 2:36 pm

FFF TARE ras ras ras ras ras
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
MADALINA
Admin
Admin
MADALINA


Numarul mesajelor : 1546
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 19/02/2008

cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri EmptyJoi Iul 17, 2008 7:58 am

Soarecele vroia să treacă granita ilegal. Se duce la elefant :
- Elefante, vreau să trec granita, nu mai suport regimul, mă bate securitatea, vreau o viată mai bună, nu mai vreau să stau cu 14 grade-n casă si să m-asculte RomTelecomu'... Tu esti mare, ascunde-mă si pe mine undeva să trec si eu.
Elefantul se gândeste un pic si-l bagă în buzunarul de la piept. Ajung ei la granită. Acolo vin grănicerii, îl iau pe elefant la control, vede cu detectorul de metale, totul e ok, îi purică valiza si aia e ok, îl ia să-l pipăie pe corp, tac-tac-tac, ajung la buzunarul de la piept.
- Ce ai aici ?
La care elefantul, bătându-se cu palma pe piept pe buzunar:
- Aici? Poza unui prieten!


Iepurasul se plimba prin luminis cu o pereche de role rosii, noi-noute. Cum se plimba el asa se întâlneste cu ursul, care zăcea mangă într-un sant. Ursul, văzând rolele cool ale iepurasului, îl întreabă:
- Măi iepurasule, de unde ai avut atâtia bani să-ti cumperi o pereche de role asa misto ?
- Mai ursule, eu nu îmi beau, ca tine toti banii, ci îi economisesc si astfel reusesc să-mi cumpăr tot ce îmi doresc !
A doua zi, iepurasul apare în pădure cu o bicicletă rosie nou-noută. Ursul, beat mangă într-un sant îl întreabă:
- Măi iepurasule, de unde ai avut atâtia bani să-ti cumperi o bicicletă asa misto ?
- Băi ursule, eu nu îmi beau toti banii, zăcând apoi în grămada aia de sticle de votcă, rachiu, vin, etc. Eu îi economisesc si pot astfel să-mi cumpăr orice.
A treia zi, iepurasul apare la volanul unui Ferrari rosu, nou-nout. Îl caută el pe urs, dar ursul nicăieri. Dintr-o dată, în fata lui apare un elicopter albastru, nou-nout, iar în el, nimeni altul decât ursul nostru, într-un costum Giorgio Armani albastru si nou-nout.
Iepurasul: ... cum? Nu se poate!
- Ba se poate că am vândut sticlele goale.




Un iepuras vroia să facă niste clătite. Avea ingrediente pentru 20 de clătite dar nu avea tigaia în care să le facă. Se hotărăste să împrumute de la urs.
Pe drum se gândea:
- Dacă ursul o să mă întrebe pentru ce-mi trebuie tigaia, îi spun că vreau să fac 20 de clătite. Si dacă o să vrea si el 5? Nu-i nimic. Eu sunt mic, îmi ajung 15, lui nu-i ajung că el e mare. Dar dacă o să vrea 10 ? Nu-i nimic ! Eu sunt mic, îmi ajung 10, lui nu-i ajung că el e mare. Dar dacă o să vrea 15?
Tot gândindu-se el asa, ajunge la usa ursului si nervos îi spune :
- Mă ursule ! Ai o tigaie ?
- Da ! răspunde ursul.
- Îmi bag p*** în tigaia ta.



Un soarece alergat de o pisică intră înnebunit într-un grajd. Dă aici de o vacă:
- Vaco, vaco, ajută-mă, ascunde-mă repede, te rog !
- Unde să te ascund mă soarece?
Îi vine vacii o idee si se balegă pe soarece. Intră pisica:
- Vaco, zi-mi repede unde e nenorocitul ăla de soarece !
- Nu am văzut nici un soarece dar dacă vrei uită-te si tu p-aici.
Se uită pisica prin zonă si vede codita soricelului iesind din gramada de balegă.
Morala 1: Nu oricine te bagă în rahat îti vrea răul.
Morala 2: Nu oricine te scoate din rahat îti vrea binele.
Morala 3: Dacă te bagi în rahat măcar bagă-te cu totul.



Furnica trudea la un bob de grâu. Apare greierele cu o Dacie nouă.
- Salut surioară! ce faci ?
- Iată mă pregătesc de iarnă, că se anuntă o iarnă grea, dar tu ce faci ?
- Eu, zice greierele, mi-am luat o Dacie nouă si mă plimb.
Pleacă greierele si după o săptămână apare cu un Mertzan meserias.
- Salutare surioară ce mai faci ? Tot de iarnă te pregătesti ?
- Iată mă pregatesc de iarnă, că se anuntă o iarnă grea, dar tu ce faci ?
- Eu, zice greierele, mi-am luat Mertzul ăsta si mă plimb.
Pleacă greierele si după o săptămână apare cu un Ferrari meserias.
- Salutare surioară ce mai faci ? Cum merge cu strânsul recoltei ?
- Iată mă pregătesc de iarnă, că se anuntă o iarnă grea, dar tu ce faci ?
- Eu, zice greierele, m-am săturat de viata asta monotonă de la tară, mi-am luat Ferrari-ul ăsta si am să plec la Paris să mă distrez putin.
- Dacă mergi la Paris, zice furnica, poate treci si pe la Versaille si dacă te întâlnesti cu La Fontaine, bagă-l în pi*** măsii cu fabula lui cu tot !
Sus In jos
https://fericireamamicilor.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





cele mai tari bancuri Empty
MesajSubiect: Re: cele mai tari bancuri   cele mai tari bancuri Empty

Sus In jos
 
cele mai tari bancuri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
fericirea mamicilor :: divertisment :: bancuri-
Mergi direct la: